pierwszy katalog twórców zero waste
pierwszy katalog twórców zero waste

O nas

Jesteśmy siostrami, które wiele rzeczy łączy. Obie lubimy tematykę less/zero waste i staramy się wprowadzać różne eko rozwiązania do naszego życia. Zależy nam też na wspieraniu polskiego rękodzieła i pokazywaniu jak wiele świetnych rzeczy powstaje w Polsce. Z tego wszystkiego narodził się pomysł na Ekometę, o której przeczytacie więcej tutaj.

A tymczasem zapraszamy do poznania nas 🙂 

Jusia (po lewej) to pomysłodawczyni całego projektu i twórczyni naszej pięknej strony. To ona przygotowuje Wasze wizytówki i dba o to, aby strona działała.

Dla mnie zero waste to szukanie nowych rozwiązań. Inspirację czerpię z grup na facebooku i od znajomych, bo wielu z nich jest wkręconych w ten temat. Myślę, że z odpowiednim podejściem (czyli metodą małych kroczków) zero waste jest fajnym i kreatywnym hobby, którym warto zarażać innych. 

Marysia (po prawej) to strona organizacyjna naszego projektu. Ma mnóstwo super pomysłów, lubi tworzyć strategie i pracować z tabelkami. To ona zajmuje się kontaktem z Wami i naszą stroną na facebooku i instagramie

Dla mnie całe zainteresowanie tematyką zero waste zaczęło się od Jusi. To ona zaszczepiła we mnie ciekawość i chęć podjęcia pierwszych prób. Najpierw z lekką niepewnością podeszłam do całego tematu, bo czułam, że wielu zmian, które widzę u innych, nie jestem w stanie wprowadzić na tym etapie swojego życia. Aż w końcu przemyślałam od czego ja sama mogę zacząć (zrobiłam nawet listę) i powoli wprowadzałam zmiany. Ale tak na spokojnie, z założeniem, że jeśli coś mi się nie uda od razu, to nic się nie stanie. Nadal dużo przede mną, ale wierzę bardzo w małe kroki i takie podejście do zero waste jest mi najbliższe.