Miasto Poznań

14 wpisów

Znajdziesz tutaj produkty zero waste z Poznania, m.in. woreczki, kosmetyki w szkle, odzież i akcesoria z tkanin z odzysku, a także upcyclingowe cuda. 

Wspieraj lokalne marki i wybierz produkty ręcznie robione z pasją.

higiena-intymna-kostka

NAGA

NAGA to minimalistyczne kosmetyki, które czerpią z natury.

Marka wyróżnia się prostymi, naturalnymi składami, skutecznymi formułami i opakowaniami przyjaznymi środowisku.

Produkty: myjący hydrolat tonizujący, emulsja w kostce do higieny intymnej.

torba-zolta-drugie-zycie

Seashopper

Seashopper to torby uszyte z używanych żagli. Wewnątrz każdej torby umieszczany jest stempel z pozycją geograficzną, która wskazuje gdzie żagiel spędził większość swojego życia. 

Wszystkie torby są z miłością szyte ręcznie w Polsce z komponentów produkowanych wyłącznie w Europie.

Produkty: torby shopper.

woreczek-na-owoce-warzywa

Pestka pracownia

Pestka pracownia to projekt Kasi, która daje drugie życie niechcianym ubrankom. Szyje akcesoria, które mają być przydatne, ale również cieszyć oko. Wszystko zaczęło się od scrunchies, a teraz przerabia stare tkaniny na torby, kapelusze, a także woreczki na owoce i warzywa, które pomogą ograniczyć używanie plastiku.

Produkty: scrunchies, torby, woreczki, kapelusze, opaski.

plecaki-z-naturalnych-materialow-czarny-szary

Szczypta

Szczypta to pracownia na terenie Poznania. Do szycia używają oni bawełny, zestawienia wełen, jeansów itd. Ich produkty charakteryzują się najwyższą jakością, gdyż w dużej części robione są z resztek materiałów wysokiej jakości.

Produkty: worki, plecaki, torby, nerki, ubrania, etui na laptopa, woreczki na warzywa.

mydlo-naturalne-nagietkowe

ŻE ĄĘ

ŻE ĄĘ to rzemiosło w czystej postaci, tworzone męską ręką. Przemyślany dobór tłuszczy roślinnych i ziół cechuje jego wyroby. Dbałość o środowisko naturalne na każdym etapie wytwarzania oraz życia to dla niego standard, nie moda lub hasło reklamowe.

Produkty: mydła naturalne, szampon w kostce, mydła gospodarcze i zestawy prezentowe.

szampony-w-kostce

Herbs&Hydro PURE

Herbs&Hydro to jedne z najpopularniejszych szamponów w kostce w Polsce. Naturalne, bez chemii, pakowane w duchu zero waste. Dostępne w wielu sklepach stacjonarnych w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Bydgoszczy i innych. Wszystkie adresy znajdziesz tu.

Produkty: szampony w kostce, odżywki do włosów w kostce, mydła w kostce, mydła w płynie, szampony do brody, oliwa magnezowa, olejek do brody.