pierwszy katalog twórców zero waste
pierwszy katalog twórców zero waste

O ekomecie

Ekometa to katalog twórców zero waste. Chcemy promować lokalne marki, które produkują swoje rzeczy z uwzględnieniem troski o środowisko. Znajdziesz tutaj ręcznie robione, niepowtarzalne produkty, które pomogą ci zarówno w ograniczeniu plastiku, jak i w ogólniej redukcji odpadów. Od toreb na zakupy, przez woskowijki, woreczki, podpaski wielorazowe po naturalne kosmetyki i chemię gospodarczą. 

Strona prowadzona jest przez dwie siostry. Jedna z nas jest bardziej zero waste, druga na razie raczej less waste. Obie mamy dużo chęci, aby działać na rzecz ograniczenia śmieci, racjonalnego kupowania i większej wrażliwości na otaczający nas świat. Wierzymy też w stopniowe zmiany, małe kroki i to, że każde działanie na rzecz naszej planety jest istotne i należy się z niego cieszyć!

Wiemy, że nie jesteśmy w tym same. Jest nas coraz więcej, zarówno tych, którzy sami robią rzeczy w duchu zero waste i tych, którzy takich rzeczy poszukują. Stąd pomysł na Ekometę, w której mamy nadzieję, każdy znajdzie coś dla siebie, a przy tym zrobi coś dobrego dla nas wszystkich.