Miasto Kraków

19 wpisów

Znajdziesz tutaj produkty zero waste z Krakowa, m.in. woreczki, kosmetyki w szkle, odzież i akcesoria z tkanin z odzysku, a także upcyclingowe cuda. 

Wspieraj lokalne marki i wybierz produkty ręcznie robione z pasją.

konik-przytulanka-less-waste

Darnina

Darnina to mała pracownia w Beskidzie Wyspowym, w której kryje się i tworzy Weronika. Znajdziecie tu między innymi akcesoria uszyte z barwionych lokalnymi roślinami naturalnych tkanin z odzysku oraz lniane maskotki autorskich projektów.

Produkty: ubranka dla dzieci, torebki, przytulanki, fartuszki i wiele innych.

pizama-musztardowa-lniana

lenme

Lenme to piżamy z polskiego lnu, szyte ręcznie w małej pracowni w Krakowie. Stawiają na jakość, zarówno surowca, jak i wykonania, bo chcą tworzyć „piżamy na zawsze”. Blisko natury, blisko ciała.

Produkty: piżamy dwuczęściowe, koszule nocne.

wkladka-kosmetyczna-welurowa

Śpiew Kosa

Śpiew Kosa to jednoosobowa manufaktura podpasek i wkładek wielorazowych, wacików oraz worków na warzywa. Powstają z naturalnych materiałów, pozostawiając minimalną ilość odpadów.

Produkty: podpaski i wkładki wielorazowe, waciki wielorazowe, worki na warzywa.

kartka-z-kwiatami

Czerpane

Czerpane to mała pracownia papieru czerpanego z Krakowa. Przerodzili oni pasję w instagramowy sklepik z ręcznie tworzonymi rzeczami. Ich produkty powstają z makulatury z korporacyjnych niszczarek oraz ręcznie zbieranych i suszonych roślin, zgodnie z filozofią less waste.

Produkty: kartki okolicznościowe, zakładki do książek oraz notesy.

naszyjnik-okrag-drewniany

Wypalone

Wykorzystując odzyskane drewno i korzystając wyłącznie z prostych narzędzi, ręcznie tworzy unikatowe bransoletki i breloki. Motywem przewodnim jej produktów są znaki zodiaku i żywioły. Zarówno bransoletki jak i breloki można ze sobą łączyć. Tworzy również projekty personalizowane.

Produkty: bransoletki znaki zodiaku, bransoletki żywioły, bransoletki personalizowane, breloki żywioły, breloki personalizowane, wieszaki.

swieca-sojowa-winogrono

Dziki las

Dziki las to mała, leśna manufaktura tworząca naturalne świece zapachowe z wosku rzepakowego. Do ich zrobienia wykorzystywane są naturalne knoty i olejki. Zgodne z filozofią zero waste, naczynia do świec są recyclingowalne.

Produkty: naturalne świece zapachowe.

torebki-naturalne-rekodzielo

Just Bagstage

Ręcznie robione torebki, tworzone w małej, domowej pracowni w Krakowie. Zawierają materiały recyklingowe, co wyklucza ich powtarzalność.
Możesz zamówić swój wymarzony model ekotorebki, szyty specjalnie dla Ciebie!

Produkty: ręcznie plecione torebki.

bransoletka-z-detki

Re-krea

Re-krea to unikalna, ręcznie robiona biżuteria. Do jej stworzenia wykorzystywane są takie materiały jak dętki, łańcuchy rowerowe, tkaniny, korek.

Produkty: naszyjniki, bransoletki, kolczyki.

torby-z-banerow

Trashki

Torby wykonane z odzyskanej materii wielkoformatowych bannerów miejskich, reklamowych, kulturalnych, eventowych. Łączą w sobie ekologiczne wątki i tkankę zdarzeń kulturalnych.

Produkty: plecaki, torby, nerki, portfele.