Miasto Kraków

16 wpisów

Znajdziesz tutaj produkty zero waste z Krakowa, m.in. woreczki, kosmetyki w szkle, odzież i akcesoria z tkanin z odzysku, a także upcyclingowe cuda. 

Wspieraj lokalne marki i wybierz produkty ręcznie robione z pasją.

konik przytulanka brązowy dla dziecka z materiałów z odzysku firmy darnina

Darnina

Darnina to mała pracownia w Beskidzie Wyspowym, w której kryje się i tworzy Weronika. Znajdziecie tu między innymi akcesoria uszyte z barwionych lokalnymi roślinami naturalnych tkanin z odzysku oraz lniane maskotki autorskich projektów.

Produkty: ubranka dla dzieci, torebki, przytulanki, fartuszki i wiele innych.

kartka z papieru czerpanego z suszonymi kwiatkami firmy Czerpane

Czerpane

Czerpane to mała pracownia papieru czerpanego z Krakowa. Przerodzili oni pasję w instagramowy sklepik z ręcznie tworzonymi rzeczami. Ich produkty powstają z makulatury z korporacyjnych niszczarek oraz ręcznie zbieranych i suszonych roślin, zgodnie z filozofią less waste.

Produkty: kartki okolicznościowe, zakładki do książek oraz notesy.

dekolt dziewczyny, która trzyma w ręku naszyjnik ze sznurka z drewnianym kółkiem na końcu

Wypalone

Wykorzystując odzyskane drewno i korzystając wyłącznie z prostych narzędzi, ręcznie tworzy unikatowe bransoletki i breloki. Motywem przewodnim jej produktów są znaki zodiaku i żywioły. Zarówno bransoletki jak i breloki można ze sobą łączyć. Tworzy również projekty personalizowane.

Produkty: bransoletki znaki zodiaku, bransoletki żywioły, bransoletki personalizowane, breloki żywioły, breloki personalizowane, wieszaki.

swieca-sojowa-winogrono

Dziki las

Dziki las to mała, leśna manufaktura tworząca naturalne świece zapachowe z wosku rzepakowego. Do ich zrobienia wykorzystywane są naturalne knoty i olejki. Zgodne z filozofią zero waste, naczynia do świec są recyclingowalne.

Produkty: naturalne świece zapachowe.

naszyjnik-bransoletka-recykling

Re-krea

Re-krea to unikalna, ręcznie robiona biżuteria. Do jej stworzenia wykorzystywane są takie materiały jak dętki, łańcuchy rowerowe, tkaniny, korek.

Produkty: naszyjniki, bransoletki, kolczyki.

torby-z-banerow

Trashki

Torby wykonane z odzyskanej materii wielkoformatowych bannerów miejskich, reklamowych, kulturalnych, eventowych. Łączą w sobie ekologiczne wątki i tkankę zdarzeń kulturalnych.

Produkty: plecaki, torby, nerki, portfele.