pierwszy katalog twórców zero waste
pierwszy katalog twórców zero waste

Kto za tym stoi: Blank

Przedstawiamy Wam kolejną rozmowę z cyklu „Kto za tym stoi”, w której macie okazję dowiedzieć się więcej o twórczyniach i twórcach związanych z Ekometą. Poznajcie Iwonę z Blank.

Opisz krótko swoją działalność.

Blank. to maleńka, jednoosobowa manufaktura kosmetyków. Założeniem blank’owych produktów jest dobry i prosty skład o wysokich właściwościach pielęgnacyjnych. Tworzonych i pakowanych w taki sposób, aby były one jak najmniej uciążliwe dla naszej planety.

Jak się zaczęła Twoja przygoda z własną marką? 

Wszystko zaczęło się od suchości skóry – z którą nie mogłam sobie nigdy poradzić oraz od zrobienia pierwszego mydła, które w końcu przyniosło jej ulgę.

Czym jest dla Ciebie less / zero waste? 

Zero waste to dla mnie sposób życia codziennego. Zakup owoców i warzyw luzem. Wybieranie produktów w opakowaniach, które da się przetworzyć korzystniej, niż plastik. Powtórne wykorzystywanie opakowań. Noszenie odzieży z drugiej ręki. Kompostownik w ogródku. Nieprzetworzona żywność. Segregacja śmieci. To życie uwzględniające jego jakości oraz powstające w nim odpady.

Zero / less waste to dla mnie świadome decyzje dnia codziennego, w których znaczenie ma szacunek i dbałość o środowisko, w którym żyję.

Co najbardziej lubisz w pracy nad swoją marką? 

Wszystko! Lubię niezależność, którą daje mi prowadzenie blanka. Ludzi, których mam wokół siebie i których spotykam na swojej drodze. Bardzo lubię też tworzyć receptury, mieszać w garach i realizować zamówienia.

Poznajmy się lepiej! Co lubisz robić poza prowadzeniem marki? 

Prywatnie spędzam czas słuchając podcastów kryminalnych true crime, nie pogardzę też dobrą książką czy wciągającym serialem. Fanka pływania na desce SUP, muzyki rockowej, roślin doniczkowych, zajęć artystycznych m.in. malowania ciuchów czy dłubania w glinie. Miziacz psa i dwóch kotów oraz opiekunka domowego ogniska 😉

Dziękujemy Iwonie za wywiad i piękne zdjęcia!

A Was zapraszamy na bloga, gdzie możecie przeczytać inne rozmowy z cyklu „Kto za tym stoi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *